Arshenic udostępnia lyric wideo do kawałka „Cold”

Live premiere of Arshenic’s new album Final Collision photo by Kuba Lens.Blog, źródło.

 

Trójmiejska formacja Arshenic udostępniła na swoim kanale YouTube nowe tekstowe wideo do utworu „Cold”. Kawałek pochodzi z ich ostatniej płyty – „Final Collision”. Zapraszamy do posłuchania!

 

W sierpniu zeszłego roku (2019) miała miejsce premiera drugiego albumu zespołu Arshenic! Płyta „Final Collision” jest dostępna we wszystkich serwisach cyfrowych, w tym: na Spotify oraz na YouTube. Fizycznie natomiast możecie krążek nabyć bezpośrednio u zespołu, zostawiając wiadomość na ich profilu facebookowym

Płyta ukazała się nakładem Sliptrick Records. Została zarejestrowana we wrześniu 2018 roku w Osso Studio w Gdańsku. Znajdziecie na niej 7 zupełnie nowych premierowych utworów oraz 3 dobrze już znane single – „Dear Remorse” „Unspoken” i „Monster”.

Na albumie doświadczamy różne style oraz nastroje. Znajdziemy na nim zarówno progresywne ballady jak i cięższe brzmienia, wręcz apokaliptyczne i złożone (np. tytułowy „Final Collision„).

Jak podaje sam zespół: 

Dźwięk albumu jest definiowany głównie przez różne rodzaje kobiecego wokalu, zarówno śpiewanie, jak i krzyczane,  gitary elektryczne, różnorodne partie basu i dynamiczną grę na perkusji, z odrobiną elektroniki, wiolonczeli i dźwięków orkiestrowych w tle. Warstwa tekstowa obejmuje takie tematy, jak indywidualizm, wyrażanie siebie i wewnętrzne stany emocjonalne, i są pisane głównie w mroczny poetycki sposób. Istnieją również odniesienia do mistycyzmu, magii i niewidzialnego świata, co czyni go jeszcze ciemniejszym i bardziej intrygującym.

Przeczytaj recenzję albumu „Final Collision”!

 

Arshenic – Cold (lyrics video)