Arshenic prezentuje oficjalne wideo do utworu „Extraterrestrial”

facebook | youtube | instagram | serwisy streamingowe

 

Całkiem niedawno poznaliśmy singiel nie z tego świata „Extraterrestrial”, a już zespół Arshenic zaprezentował oficjalne wideo do utworu. Zapraszamy do oglądania!

 

Utwór „Extraterrestrial”, który poznaliśmy w lipcu, jest ciężki i nieprzewidywalny. To kawałek o niestandardowych podziałach, dla koneserów muzyki ciężkiej i dziwnej. Mocne gitary połączone z szeptami dają psychodeliczny efekt, który zwiększa się, gdy jak taran wchodzi kolejny motyw, oparty na djentowych gitarach i krzyczanym pytaniu: did you take your drugs? Ciężar przełamuje miły dla ucha, melodyjny refren, którego tekst nawiązuje do porwań przez ufo. Dla fanów nieoczywistych połączeń i poszukiwaczy świeżych, nowoczesnych rozwiązań.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalne wideo, które zespół Arshenic stworzył specjalnie dla utworu „Extraterrestrial„.

 

Extraterrestrial (did you take your drugs?) – Arshenic

 

Trójmiejska formacja Arshenic ostatnie tygodnie ciężko pracowała. Zespół stworzył nowe utwory, które obiecał udostępniać fanom w każdy pierwszy piątek danego miesiąca. W czerwcu poznaliśmy kawałek „Bloodsucker” (posłuchać możecie tutaj). Na początku lipca przyszła pora na „eXtraTerRestrial” (posłuchajcie tutaj). Sierpień to z kolei grupa utwór  „Goat” (dostępny tutaj).

Jak zdradza zespół, każdy z kawałków różni się od siebie zarówno stylistyką jak i ciężarem. Dla tych, którzy znają ostatnią płytę „Final Collision” nie będzie to jednak zaskoczeniem. Arshenic tworzy różnorodne kompozycje, nawiązując do alternatywnego metalu, nordyckiego folku, dark rocka, metalcore’u, czy numetalu. Zapowiadane utwory wykorzystują niestandardowe metrum, które nadało im progresywnego brzmienia. Jest to celowy zabieg, formacja chciała bowiem stworzyć coś nowego, zaskakującego dla słuchacza.