Arshenic – „Final Collision” live w Gdańsku!

Plakat: Anna Achtelik, zdjęcie: Ada Nikelewska

 

„Final Collision” to tytuł najnowszego, drugiego albumu zespołu Arshenic, który swoją premierę miał 20.08 tego roku! Krążek ukazał się nakładem wytwórni Sliptrick Records. 

 

Album jest dostępny we wszystkich dużych serwisach cyfrowych typu Spotify i Itunes! A dodatkowo, zespół ma dla nas limitowaną ilość płyt fizycznych z podpisami. Płytę zamówić możecie wysyłając wiadomość prywatną na profilu Arshenic!

A już teraz mamy przyjemność zaprosić Was na koncert promujący nowe wydawnictwo! Wydarzenie odbędzie się w gdańskim klubie Protokultura. W jego trakcie usłyszymy nowe utwory oraz rejestrowane będzie koncertowe DVD zespołu.

Szczegóły wydarzenia.
 

 

Zespół rozpoczął prace nad nowym materiałem już w drugiej połowie 2016 roku. Ze względu na nietypowe łączenie elementów wielu gatunków muzyki gitarowej, zespołu Arshenic nie można przyporządkować do jednego nurtu. Wśród inspiracji są takie gatunki jak progresywny rock, alternatywny metal, folk metal, death rock czy art rock. 
 

Brzmienie albumu zdefiniowane jest poprzez niepowtarzalny wokal, w którym przeplatają się czyste brzmienia, screamy i growle, czyste i przesterowane gitary, zróżnicowany bas, dynamiczną perkusję oraz połączenie instrumentów symfonicznych i elektroniki w tle.